91HneWz3J8L._SS500_

“Slow Deep and Hard”

 Albümün adı az daha uğraşılsa sexs esnasında söylenen bir cümle olabilirmiş, “Fast Deep and Hard” gibi mesela. Neyse ben öyle bir albüm çıkartırım artık, belki de Peter abimiz yavaş bir sexs seviyordur doom metal sonuçta. Albüm kapağında bulunan cinsel penetrasyon görüntüsü (ben çok değiştim ya ne cinsel penetrasyon’u düz sikiş fotosu desene) bize her şeyi açıklıyor aslında.

 

 Albümün teması Peter abimizin başarısız bir ilişkisini, kara mizah ve nefret ile harmanlaması üzerinedir. Peter’ın bu albüm ile ilgili yorumu şudur “15 Ekim 1989’da bileklerimi kestim. Tek söyleyebileceğim şey yanlış insana aşık oldum”.

 

 Eşsiz gitar soundları ve muazzam bas kullanımının yanında Peter abimizin boru gibi vur vur inlesin sesi, dinleyen insanlara şu yorumu yaptırabilir “Böyle sese sahip birinde ne dalga vardır be!” 24 cm kardeşim sonuçta.

R-368091-1532416814-4206.jpeg

“The Origin of the Faces”

 Bu albümü daha önce bir postta anlattım, o yüzden burada kısaca bahsedip geçeceğim. Göt delikli albüm diyerek başlayalım, albümün orijinal kapağında Peter’ın yakın çekim göt deliği vardır, tabi sonradan sansür yedi bu kapak.

 İlk albümde bulunan şarkıların değiştirilmiş versiyonları hakimdir bu albümde. “Are You Afraid” şarkısı bize sonra ki albümün gotik sound sinyallerini veriyor.

81SZg+FGUiL._SL1411_

“Bloody Kisses”

 Gotik ve doom metali birer kadın olarak düşünürsek, bu albüm mükemmel bir lezbiyen pornosudur.

 Peter müzikal olarak hep sertti ama şarkı sözleri olarak mizahi ve alaycı bir tavır takınırdı, grubun mizah anlayışını bilemeyen ve anlayamayan insanların bu albüm hakkında ki eleştirileri sertti. Günümüz SJW’leri olsa, Peter abimizin dübürüne kazık çakmışlardı çoktan.

 Bu albüm grubun kırılma noktasıdır. Peter bu albüm sonrası kayıt şirketinin baskılarına maruz kalmıştır ve çok sevdiği kamyon şoförlüğü işini bırakıp müziğe odaklanmıştır.

 Birçok hit şarkıyı içeren bu albümün teması, cinsellik, romantizm, ölüm ve aşktır.

 

Not: Peter, Bloody Kisses şarkısını çok sevdiği kedisinin ölümü üzerine yazmıştır.

62f3f437db056e911b5ad24e924acfa5

“October Rust”

 Bu albümün klavye Soundları için Josh Silver’a minnettarım. October Rust’ta doomluk azalıyor çünkü balladlar artıyor efendim, normalde bu durum benim canımı sıkan bir durumdur(Annihilator-Set the World on Fire, gibi mesela) ama konu Type 0 Negative olunca taş gibi albüm demekten başka bir şansım yok.

 Grubun en popüler olduğu dönem, bu albümün çıktığı dönem dersek yanlış olmaz herhalde.

 Hickey’in bu albüm hakkında ki düşüncesi “Bu albüm Peter’ın şehvet dolu pezevenklik albümüydü ve işe yaradı” şeklindedir.

 Albümün konusu genelde, Peter’ın gençlikte yaşadığı travmalar üzerinedir.

Örnekler

My Girlfriends Girlfriend=Grup sexs

Green Man=Peter’ın park ve bahçeler müdürlüğünde kamyon şoförü olduğu dönem.

Red Water=Babasının ölümü.

Love You to Death=Kendini çok kaptırdığı ilişkisi.

Die With Me=Unutamadım seni. Tülay seni çok seviyorum bitanem nolurrrr geri ddöööönnn kıvamında.

Type-O-Negative-World-Coming-Down-Musiki-Cemiyeti

“World Coming Down”

 Grubun en karanlık albümü ve benim en sevdiğim Type 0 Negative albümü, karanlık şeyleri seviyoruz babacım ya…

 Peter’ın ailesinden çoğu kişi gg oluyor, bu ölümlerin ardından yapılan bir albümdür. Peter’ın hislerini en iyi yansıttığı albüm budur bence. Tam çöktüğü dönemde, uyuşturucu, alkol ve vücut geliştirme hapları arasına sıkışmış bir adam, e haliyle albümün temasının ölüm ve bağımlılık olması kaçınılmaz bir durumdur.

 “White Slavery” şarkısı hakkında Peter şunları söylemiştir, “Sabah 5 konuşacak kimsem yok, saatte 80 km hızla giden bir tur otobüsündesin, tek düşünebildiğim araç hareket halindeyken atlamak”.

 “Everyone I Love Is Dead ve Everything Dies” şarkıları, insanların ölümünü izleyen Peter’ı çok iyi yansıtıyor, gerek müziği gerek sözler ile.

Life_Is_Killing_Me

“Life Is Killing Me”

 Peter’ın depresyonu devam ediyor bu albümde ama bir ışığı var gibi duruyor sonunda.

 Peter’ın bu albümün teması ile ilgili yorumu şudur “10 yıldır bir kız arkadaşım vardı ama o gitti. Sanki hayallerim öldü”.

Not: Albümün adı aslında “The Dream Is Dead” olacaktı.

 

 Şahsi görüşüm biraz pop soundları olduğu için fazla özdeşleşemediğim bir albüm. Roadrunner Records’tan çıkan son Type 0 Negative albümüdür. Peter Roadrunner’la anlaşmayı bitirdikten sonra, grubun internet sitesine 1962-2005 şeklinde bir mezar taşı konuldu ve Peter’ın öldüğüne dair dedikodular başladı. Bu aslında Roadrunner ile anlaşmalarını sonlandırıp SPV ile sözleşme imzaladıklarını açıklamak için yapılan bir şakadır.

type-o-negative-dead-again

“Dead Again”

 Son Type 0 Negative albümdür. Peter ve Dimebag Darrell yakın arkadaşlardı (YouTube da güzel videolar var bakınız efendim) bu albümdeki “Halloween in Heaven” şarkısı Darrell’a yapılmış bir şarkıdır.

 Albüm kapağı alışılagelmiş Type 0 Negative kapaklarından değildir, ha tabi yeşil filtremiz var yine o Allah’ın emri. Kapak fotoğrafı, Rus Çar Nicholas’ın ortağı Grigori Rasputin’in portresidir.

 Önceki iki albüme göre daha optimist bir kafada olan albüm, Peter’ın dine yaklaşmasının doğurduğu bir netice olabilir, tabi bir olay daha var bu optimist bakış açısını tetikleyen.

 Sene 1995 Peter, Ozzy, Darrell şarap içiyorlar Eminönü köprüsünde…

 Hickey’in anlattığına göre Peter’ın o dönem bir kız arkadaşı vardır. Kız arkadaşı ile Pensilvanya da ormanlık bir bölgeye giderler. Peter kız arkadaşını başka bir kadının evinde aldatırken telefon gelir, alkollü bir şekilde arabaya binip evin yolunu tutar. Eve dönerken yolda bir ayıya çarpmamak için kaza yapar, polis gelir tutuklanır falan ama kız arkadaşı onu kurtarır, neyse eve giderler Peter üstünü değiştirirken kız arkadaşı Peter’ın kadın donu giydiğini görür “o don ne lan” der. Peter alkollü kafayla birlikte olduğu kadının donunu giymiştir meğer.

 Bu olay Peter’ın alkol bilekliği takmasın yol açar. Peter tövbe eder ölene kadar alkol kullanmaz.

 

Sevgili okuyucu umarım okurken hoş zaman geçirmişsinizdir. Bir yazının daha sonuna gelirken, yeşil adam huzur içinde uyu diyorum. Sizin en sevdiğiniz Type 0 Negative albümü ve bu albümü sevme nedeniniz nedir efendim?

Düşünceni Tek Emojiyle Anlat!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0 0 oylar
Yazımızı Değerlendir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Sıralı yorumlar için geri bildirim
Tüm yorumları görüntülere
Bu yazılarımızı da beğenebilirsin

Kütür Kütür Kült: Megadeth-Rust In Peace

Thrash Metal tarihinin en önemli albümlerinden biri.

Takip Ediliyoruz!

Gün geçtikçe dijital dünya hayatımızın merkezine yerleşirken, gözlerimizin görmediği bir dünya da paralel olarak büyümeye devam ediyor. Telefonlarımızdan çıkan reklamların beklentilerimizi önceden tahmin etmesi, internet tarayıcımızda gezindiğimiz sitelerin bize özel içerikler sunması ve hatta sosyal medya platformlarında karşımıza çıkan tanıdık yüzler… Peki, gerçekten yalnız mıyız?

Okulda Öğrenemeyeceğiniz 10 Tarihi Bilgi

Okulda muhtemelen öğrenemeyeceğiniz bazı tarihi bilgiler.

Claude Monet’in Tarzı, Etkisi ve Tekniği

İzlenimci akımın önemli ismi Claude Monet…